En kyrka för alla nationer och alla generationer

Sommartid i Göteborgskyrkan

Under sommaren till och med 4 augusti börjar våra gudstjänster kl 18.00. Samtidigt som predikan har vi sommarkul för barnen. Ståfika finns att köpa i foajén efter gudstjänsten. Tolkning erbjuds till Engelska, Farsi och Spanska.
Men redan kl 17 kan du komma till kyrkan för sommarhäng. Vi bjuder på något ätbart utanför kyrkan och bjuder in till vår gudstjänst. Du kan också vara med i böneteamet och be inför gudstjänsten eller helt enkelt ta en kaffe och bulle i kaféet.
Om du vill gå ut för att betjäna människor i närområdet och bjuda in till gudstjänsten samlas vårt outreachteam i foajén samma tid.
Välkommen att ta tillvara på sommaren med oss!

Dela gärna...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email